Meble loft idealnie pasujące do industrialnych wnętrz

W trakcie aranżowania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością wypada zatroszczyć się, aby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do założonej koncepcji i tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację. Czym cechują się meble loft oraz w których pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne mieszkania

Styl industrialny w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego typu wystrój ma naturalnie swoje charakterystyczne cechy. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, szczegóły konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżach nie materiały, które należy ukryć, ale swego typu dekoracja i przejaw stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest na domiar tego przestronnie, a otwarte powierzchnie na dodatek uwidoczniają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, wobec tego należałoby zadbać o dopasowanie poszczególnych elementów aranżacji i dopełnić ją adekwatnie dobranymi meblami. To właśnie dzięki temu uzyskamy o wiele bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją oraz często wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy gwarantuje solidność, a równocześnie znakomicie komponuje się z aranżacją całego wnętrza mieszkania. Elementów drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych cudownie wygląda surowe drzewo z wyrazistym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje również sam projekt. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – detale dekoracyjne mogą zaburzać spójność aranży. Warto wiedzieć, że meble loft niektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu choćby palety euro. Pośród propozycji producentów wyposażenia mieszkalnych wnętrz nie brakuje niemniej jednak ciekawych projektów, które na pewno przypadną do gustu wielbicielom stylu industrialnego. Pozwala to dostosować zarówno meble, jak również samą aranżację do osobistych preferencji domowników.

Article By :